Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Sprawca zniszczenia przystanku zatrzymany dzięki reakcji świadka

  • Dodano: 2021-10-13 07:00, aktualizacja: 2021-10-12 20:33

Dzięki właściwej reakcji jednej z mieszkanek powiatu wodzisławskiego policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który w niedzielne popołudnie dokonał zniszczenia przystanku autobusowego mieszczącego się na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim.

W niedzielę około godziny 15:30 jedna z mieszkanek Wodzisławia Śląskiego, była świadkiem niszczenia przez nieznanego jej mężczyznę wiaty przystanku autobusowego mieszczącego się na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim. Kobieta o fakcie powiadomiła wodzisławskich policjantów, którzy po przybyciu na miejsce zatrzymali uciekającego na widok radiowozu 31-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego. Sprawca zniszczenia nie potrafił wytłumaczyć, co było powodem jego zachowania. Jak wykazało badanie przeprowadzone alkomatem, mężczyzna miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz sprawą zajmują się wodzisławscy stróże prawa, a mężczyźnie grozi w najgorszym przypadku kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ramach kampanii

"Nie reagujesz – akceptujesz!" - to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również