Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Spotkanie z młodzieżą ZSP nr 5 w Wodzisławiu Śląskim w ramach kampani "Z głową w sieci"

  • Dodano: 2023-02-22 07:30, aktualizacja: 2023-02-21 21:13

Policyjny profilaktyk przeprowadził kolejne spotkania w ramach kampanii własnej pn. "Z głową w sieci". Tym razem policjant o problemie cyberprzestępczości rozmawiał z uczniami ZSP nr 5 w Wodzisławiu Śląskim. Kampania powstała z inicjatywy wodzisławskiej Policji, jest realizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Wodzisławski profilaktyk, podkomisarz Patryk Błasik, w ramach prowadzonej na terenie miasta Wodzisław Śląski, oraz miasta Radlin kampanii informacyjno - edukacyjnej pod nazwą "Z głową w sieci"  spotkał się z młodzieżą Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5 w Wodzisławiu Śląskim. Policjant przedstawił najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Problem hejtu w Internecie

Omówił cyberzagrożenia, jak reagować na cyberprzemoc, gdzie szukać pomocy. Uczulił młodzież na ich zachowanie w sieci wobec innych osób. Problem hejtu, mowy nienawiści, cyberprzemocy jest bardzo aktualny. Należy mówić o tym głośno, ponieważ konsekwencje takiej formy przemocy mogą być tragiczne. Słowo pisane, stworzony mem lub obrażająca kogoś grafika, czy film mogą krzywdzić. Aby z tym problemem walczyć, trzeba o tym głośno mówić. Młodzież, oprócz wysłuchania wykładu, otrzymała ulotki informacyjne z rebusem do rozwiązania. Ulotki do kampanii zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim, zawierają wiedzę w pigułce, a przede wszystkim informacje, gdzie, w razie takiej konieczności można szukać pomocy.

Spotkanie z młodzieżą ZSP nr 5 w Wodzisławiu Śląskim w ramach kampani "Z głową w sieci" / fot. KPP Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również