Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Spotkanie wodzisławskiej policji z uczniami I LO. O czym rozmawiano?

  • Dodano: 2023-04-17 07:00, aktualizacja: 2023-04-16 19:30

W auli I LO w Wodzisławiu Śląskim odbył się wykład dla uczniów klas pierwszych. Spotkanie przeprowadził policyjny profilaktyk, a tematem wykładu była odpowiedzialność prawna nieletnich. Wizyta w LO była okazją również do promocji służby w Policji.

Spotkanie z młodzieżą

W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim, jak co roku odbył się dla uczniów pierwszych klas wykład. Policyjny profilaktyk, podkomisarz Patryk Błasik wyjaśnił ustawowe pojęcia demoralizacji i czynu karalnego. Omówił również zakres odpowiedzialności nieletnich za ich nieodpowiednie zachowanie, środki wychowawcze stosowane przez sądy rodzinne, a także nowe możliwości dyrektorów placówek oświatowych nadane im na mocy nowej Ustawy o wspieraniu i resocjalicji nieletnich.

Młodzież miała do policjanta mnóstwo pytań, między innymi dotyczących cyberprzestępstw, hejtu, możliwości ścigania  tego typu przestępstw oraz ich wykrywalności. Mundurowy opowiadał też o zawodzie policjanta i procesie rekrutacji do służby w Policji, zachęcał uczestników spotkania do wstąpienia po ukończeniu szkoły średniej w nasze szeregi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również