Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

SPIN w polskiej czołówce

  • Dodano: 2018-09-18 09:45

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w ubiegły weekend wziął udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych Federacji Tańca Sportowego w Radomiu. Grupa zajęła czwarte miejsce na jednych z najbardziej prestiżowych zawodów tanecznych w Polsce.

SPIN zaprezentował choreografię „Can’t hold us”. Trenerem i choreografem grupy jest Elżbieta Lasocka. Grupa startowała w kategorii „taniec latynoamerykański, wiek powyżej 15 roku życia”. Organizatorami Mistrzostw była Federacja Tańca Sportowego oraz Klub Tańca Sportowego CMG Radom prowadzony przez Cezarego i Monikę Gruszka. To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów tanecznych w Polsce, w których startują najlepsze formacje latynoamerykańskie i standardowe, a SPIN od lat niewątpliwie należy do ich czołówki.

Jestem dumny z Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN i gratuluję im kolejnego sukcesu. Trzymam kciuki za kolejne występy na zawodach krajowych i międzynarodowych – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

KTT SPIN tę samą choreografię zaprezentuje niebawem podczas Mistrzostw Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Opolu Lubelskim, które odbędą się 19 września. Tancerze pojadą także do Wiednia na międzynarodowe zawody „Perchtoldsdorfer Dance-Cup". SPIN na wszystkich turniejach reprezentuje miasto Wodzisław Śląski i Wodzisławskie Centrum Kultury.

źródło: Wodzisławskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również