Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Spektakl "Co by było gdyby..." Teatru Tańca Memento. Przenieś się w świat wyobraźni!

  • Dodano: 2024-04-05 09:00

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na premierę spektaklu tanecznego w wykonaniu Teatru Tańca Memento. „Co by było, gdyby" to taneczna opowieść o świecie stworzonym przez dzieci. Wydarzenie zostało zaplanowane na 28 kwietnia.

Podróż w głębię swoich marzeń

Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona i nieskrępowana, dlatego spektakl będzie podróżą do innego świata. Będzie to również inspiracja do zagłębienia się w swoje marzenia i odpowiedzi na pytanie: co jest dla mnie ważne i jakie mam marzenia?

- Dzieci widzą rzeczywistość inaczej, dostrzegają to, co jest ważne i potrzebne, dlatego zaprezentują swoją prostą receptę na szczęście – zapowiada Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu.

Taneczna historia zaprezentowana przez wybitnych artystów

Spektakl został przygotowany przez najmłodszą i średnią grupę Teatru Tańca Memento. Reżyserkami i choreografkami przedstawienia są Małgorzata Karwot i Karolina Leśniewska.

- Serdecznie zapraszam na premierę Teatru Tańca Memento. To znakomity pomysł na spędzenie czasu całą rodziną w niedzielne popołudnie. Spektakl z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, ale gwarantuję, że spodoba się również dorosłym – mówi Katarzyna Rokowska Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl zatańczą: Nina Karpińska, Ula Klimek, Judyta Klimek, Yeva Kuznetsova, Anhelina Lukina, Alicja Mrozik, Maja Patas, Pola Pielorz, Katarzyna Poukh, Malwina Przybyszewska, Laura Sitek, Alicja Trzeciok, Maja Wojtania, Laura Burek, Hanna Celny, Amelia Cudok, Ewelina Dumska, Lara Hosaniak, Wiktoria Jordan, Maria Kawińska, Anna Khomyn, Maja Krzyżowska, Milena Kubik, Karolina Palarczyk, Daria Poukh, Liliana Przybyszewska, Oliwia Reguła, Marta Słupek, Antonia Zagola.

Scenografię wykonali: Adam Danek, Dariusz Włoszczyk oraz Mariusz Grudecki. Realizatorami światła są Radosław Bujok oraz Franciszek Sosna. Za dźwięk odpowiada Sebastian Załęski.

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 17:00. Bilety w cenie 35 zł są dostępne w kasie WCK oraz online na stronie: www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

Spektakl "Co by było gdyby..." Teatru Tańca Memento. Przenieś się w świat wyobraźni!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śl. / fot. pixabay, UM Wodzisław Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również