Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Śmiertelny wypadek na ul. Jastrzębskiej

  • Dodano: 2020-11-30 12:45

Wodzisławscy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim. W zdarzeniu zginął 17-letni pasażer opla. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w piątek około godz. 22:20. Kierujący opel jadąc ul. Jastrzębską w kierunku ul. Kopernika, nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni w wyniku czego, wjechał w remontowany pas drogi i uderzył w tymczasowy nasyp żwirowy. Na skutek uderzenia 18-latek stracił panowanie nad pojazdem, który dachował.

W samochodzie znajdowało się także 4 pasażerów. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe 4 osoby zostały zabrane przez służby ratunkowe do najbliższych szpitali. Ich stan zdrowia nie zagrażał życiu. Kierujący w momencie zdarzenia był trzeźwy. Pozostałe okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, a o losie kierującego zadecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek na ul. Jastrzębskiej

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.