Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj z usługi e-PIT

  • Dodano: 2023-02-28 07:30, aktualizacja: 2023-02-27 21:57

Podatnicy złożyli już ponad 2 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT. Pierwsze zwroty podatku trafiły na konta podatników. Urzędy skarbowe zwróciły im łącznie ponad 370 mln zł.

e-PIT w liczbach

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 2 mln formularzy PIT za 2022 rok, w tym:

  • 1 mln 863 tys. deklaracji PIT-37,
  • 82 tys. deklaracji PIT-28,
  • 33 tys. deklaracji PIT-38,
  • 29 tys. deklaracji PIT-36.
  • 2 tys. oświadczeń PIT-OP.
  • 2,4 tys. deklaracji PIT-DZ.

Twój e-PIT tylko w e-US

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na rządowej stronie [otwiera się w nowym oknie]. 

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Rozliczenie PIT w formie elektronicznej niesie za sobą szereg korzyści. Zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia deklaracji. Dzięki automatyzacji zwroty podatku z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni. W ramach tegorocznych rozliczeń zwróciliśmy już podatnikom ponad 370 mln zł. To zwroty z 215 tys. złożonych deklaracji - podkreśla zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również