Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Rozmowy z Mieczysławem Kiecą. Sezon wiosenno-letni rozpoczęty

  • Dodano: 2023-05-11 07:15, aktualizacja: 2023-05-10 21:01

Po kilkutygodniowej przerwie powraca najnowszy, szesnasty odcinkiem podcastu "Porozmawiajmy o mieście".

Tym razem z prezydentem Mieczysławem Kiecą rozmawia się o rozpoczętym właśnie sezonie wiosenno-letnim. Co ma do zaoferowania Wodzisław Śląski?

Co warto odwiedzić?

A co poleca mieszkańcom oraz turystom prezydent? Dowiecie się tego słuchając lub oglądając najnowszy odcinek.

Wiosna i lato sprzyjają ciekawym wydarzeniom oraz interesującym i relaksującym odwiedzinom m.in. Parku Miejskiego czy Pałacu Dietrichsteinów. Jednym z takich miejsc jest także Baszta Rycerska. Otoczenie Wieży Romantycznej sprzyja wyciszeniu, kameralnym spotkaniom oraz długim spacerom. Przypominamy, że tegoroczny sezon na Baszcie Rycerskiej rozpoczął się 15 kwietnia br. Obiekt otwarty jest do zwiedzania w każdy weekend (soboty i niedziele) w godz. od 12:00 do 18:00.

Chętne osoby, które chciałby zobaczyć od środka ten historyczny zabytek w dni robocze, mogą to zrobić po wcześniejszym umówieniu wizyty. Termin oraz godzinę odwiedzin w tygodniu można zarezerwować pod numerem telefonu: 32 45 90 579 lub e-mailowo: d.kornafel@wodzislaw-slaski.pl.

 - W tym sezonie na pewno zwróciłbym uwagę na Starówkę i centrum miasta. Moment, w którym możemy odpocząć w Parku Miejskim w ciepłe dni, zażyć odpoczynku w centrum miasta. Odwiedzić Pałac Dietrichsteinów, kawałek dalej przespacerować się, być może jeżeli to sobota, skorzystać z Ekobazaru, pójść do jednej z wielu kawiarni, które mają bardzo różną ofertę czy restauracji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pójść szlakiem Wodzisławskich Skrzatów, pobiegać od tych, które widać bardziej na wysokości oczu kilkulatka, aż po te, do których musimy się schylić, a potem spacerkiem, łącznikiem przejść w kierunku Rodzinnego Parku Rozrywki i tam zażyć zupełnie innej atmosfery - zachęca prezydent Mieczysław Kieca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również