Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Rewitalizacja społeczna starówki. Zgłoś swój pomysł

  • Dodano: 2021-02-22 07:00, aktualizacja: 2021-02-21 16:54

Urząd Miasta razem z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza do udziału w konkursie "Śląska Przestrzeń Innowacji".

Masz pomysł na ożywienie wodzisławskiej starówki? Zgłoś swój plan

Najlepsze pomysły mogą liczyć na wsparcie w kwocie do blisko 100 tys. zł na opracowanie i wdrożenie konkretnego rozwiązania.

O konkursie

Konkurs na najciekawsze innowacje społeczne na Śląsku realizowany jest w ramach projektu "Śląska Przestrzeń Innowacji" przez Fundację Fundusz Współpracy i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. To 3-letnie przedsięwzięcie mające na celu zaangażowanie mieszkańców Śląska w rozwiązywanie problemów, z którymi zmagają się na co dzień i zaszczepienie w nich przekonania, że innowacje to często proste rozwiązania w zasięgu ich możliwości.

W konkursie zostały utworzone dwie ścieżki, w ramach których można zgłaszać innowacje. Pierwsza z nich to ścieżka "wyzwanie", czyli 34 sprecyzowane, regionalne problemy, na które trzeba znaleźć rozwiązanie. W kategorii "Rewitalizacja miast w wymiarze społecznym" znaleźć można podpunkt dotyczący Wodzisławia Śląskiego, tj. "Ożywienie centralnego punktu miasta". Druga ścieżka to ścieżka "temat", czyli opcja dla osób, które mają własny pomysł na innowację spoza listy 34 wyzwań. Tu jednak konieczne jest znalezienie podmiotu zainteresowanego przetestowaniem rozwiązania.

Więcej informacji nt. konkursu można znaleźć w oficjalnej witrynie.

Ożywienie centralnego punktu Wodzisławia Śląskiego

Jak pobudzić mieszkańców dzielnicy Stare Miasto oraz pozostałych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego do zaangażowania się w ożywienie centralnego punktu miasta, aby znów tętniło na powrót życiem i stało się miejscem, do którego mieszkańcy chętnie wracają i lubią spędzać czas?    

Szukamy innowacyjnych pomysłów, które w skuteczny sposób pomogą nam aktywizować wodzisławską starówkę. Masz pomysł na innowację społeczną w centrum Wodzisławia Śląskiego? Wraz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS czekamy na Twoje zgłoszenie do 17 marca 2021 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.