Błękitne niebo to symbol czystości i świeżości, którego pragniemy dla naszej planety. Aby osiągnąć ten cel, nie musimy czekać na cuda - możemy zacząć od naszych własnych domów. Kampania edukacyjno-informacyjna „Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła” zachęca do prostych, codziennych działań, które mają przyczynić się do poprawy jakości powietrza i ochrony naszego środowiska.
Jakie kroki możesz podjąć?
- Ogranicz zużycie energii: wybieraj energooszczędne sprzęty, korzystaj z naturalnego oświetlenia i pamiętaj o wyłączaniu urządzeń, gdy nie są używane. To nie tylko obniży rachunki, ale także zmniejszy negatywny wpływ na środowisko.
- Segreguj odpady: dbaj o właściwą segregację odpadów. Recykling to prosty sposób na zmniejszenie ilości odpadów i ograniczenie emisji związków szkodliwych.
- Ogrzewaj ekologicznie: jeśli masz wpływ na źródło ciepła w swoim domu, zastanów się nad bardziej ekologicznymi alternatywami. Nowoczesne technologie grzewcze mogą znacznie obniżyć emisję szkodliwych substancji.
- Używaj środków transportu przyjaznych środowisku: rozważ korzystanie z transportu publicznego, roweru czy samochodów elektrycznych. To nie tylko zmniejszy emisję gazów cieplarnianych, ale także wpłynie korzystnie na jakość powietrza.
Twoje działania mają znaczenie!
Pamiętaj, że każdy ma wpływ na otaczające nas środowisko. "Chcesz błękitne niebo? Zacznij od swojego domu" to nie tylko hasło - to zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości. Działajmy wspólnie, by nasze codzienne wybory przekładały się na czystsze powietrze i piękniejsze niebo dla wszystkich.
O kampanii
Kampania edukacyjno-informacyjna odbywa się pod hasłem „Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła” i obejmuje swoimi działaniami wszystkie 167 gmin Województwa Śląskiego. Wspomniane działania wspiera także powstała w ramach projektu "Śląskie. Przywracamy błękit" sieć 80 ekodoradców gminnych i subregionalnych.
Kontakt
Patrycja Janik
Ekodoradca
e-mail: ekodoradca@wodzislaw-slaski.pl
numer telefonu: 32 45 90 454
Adres
Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego
Wydział Ochrony Środowiska, budynek 4B, pok. 314
ul. Bogumińska 4,
44-300 Wodzisław Śląski