Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Punkt informacji turystycznej nie tylko dla turystów

  • Dodano: 2016-05-23 12:45
Dokładnie od 4 lat Wodzisławskie Centrum Kultury prowadzi Punkt Informacji Turystycznej i Centrum Informacji Kulturalnej, które znajdują się w siedzibie Muzeum przy ul. Kubsza 2. Pomimo nazwy Punkt adresuje swoją ofertę nie tylko do turystów przyjeżdżających do Wodzisławia Śląskiego, ale również do mieszkańców.
 
 
W PunDSC01884 - Kopiakcie odwiedzający uzyskują informacje o historii, zabytkach, atrakcjach i wydarzeniach w mieście i w całym regionie. Mają także dostęp do widokówek, magnesów oraz bezpłatnych przewodników, map i prasy lokalnej, między innymi Gazety Wodzisławskiej.
 
 
Na miejscu można wypożyczyć audioprzewodnik, dzięki któremu przechadzka po wodzisławskiej starówce jest jeszcze ciekawsza. Audiowycieczka pozwala poznać skrywane za fasadą budynków tajemnice, uruchamia wyobraźnię i edukuje. Jest to idealna propozycja dla dzieci, jak i dorosłych.
 
 
Dla najmłodszych (np. przychodzących z rodzicami czy w ramach wycieczek szkolnych) przygotowano Questing. W Punkcie można odebrać quest wraz z podpowiedziami, gdzie się udać. Oprócz tego, że dziecko zwiedza i poznaje historię miasta, dobrze się bawi, rozwiązując zagadki. Po wykonaniu zadania może wrócić do IT, gdzie otrzymuje nagrodę.
 
 
Punkt prowadzi między innymi serwis www.kulturalnywodzislaw.pl, w którym znajdziemy informacje o historii, wydarzeniach kulturalnych, a nawet komunikacji miejskiej.
 
 
Warto przypomnieć, że w 2014 roku Punkt Informacji Turystycznej zajął drugie miejsce w województwie śląskim, w badaniu Mystery Shopper, którym objętych zostało 67 placówek należących do Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej.
 
 
W poniedziałek, wtorek i czwartek Punkt czynny jest w godzinach: 9:00-15:30, w środę: 9:00-17:00, a w piątek: 9:00-14:00. Można kontaktować się także telefonicznie (tel. 32 724 82 32) lub mailowo (wodzislaw@silesia.travel, sik@wodzislaw-slaski.pl).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.