Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przed nami kiermasz odzieży używanej. Sprzedaj i kup ubranie z drugiej ręki

  • Dodano: 2024-05-27 13:30, aktualizacja: 2024-05-28 16:35

Wodzisławska Inicjatywa Kobiet zaprasza na kolejny już kiermasz odzieży używanej, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca br. w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim o godz. 9:00.

Akcja "Ciuch w ruch"

Celem akcji "Ciuch w ruch", która odbędzie się w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim w niedzielę, 2 czerwca o godz. 9:00 jest poszerzenie świadomości ekologicznej mieszkańców naszego regionu. Kupowanie rzeczy z drugiej ręki jest bardziej ekologiczne, ponieważ unikamy produkcji nowych rzeczy i wykorzystywania zasobów naturalnych potrzebnych do ich wytworzenia. Dlatego wybierając używane produkty, przyczyniamy się do ochrony naszej planety.

O Wodzisławskiej Inicjatywie Kobiet

Ich misją jest wsłuchanie się w potrzeby kobiet. Chcą stworzyć społeczeństwo oparte na zasadach równości i wzajemnej akceptacji. W naszym mieście swoją działalność rozpoczęła Wodzisławska Inicjatywa Kobiet. 5 lutego 2024 r. w sali konferencyjnej dworca kolejowego odbyło się pierwsze spotkanie działaczek.

Centrum Praw Kobiet

Powstanie Wodzisławskiego Centrum Praw Kobiet to projekt, który zapoczątkowała Wodzisławska Inicjatywa Kobiet. Siedziba centrum znajduje się w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego "Dziupla" (ul. Czyżowicka 29B). To właśnie w tym miejscu w każdy czwartek w godzinach od 15:00 do 20:00 można otrzymać m.in. prawną, emocjonalną i edukacyjną pomoc. Centrum poprowadzi mec. Anna Piotrowska. Centrum Praw Kobiet to niezwykle ważna inicjatywa, która spełnia kluczową rolę we wspieraniu kobiet we wszelkich aspektach życia. 

Przed nami kiermasz odzieży używanej. Sprzedaj i kup ubranie z drugiej ręki/ fot. UM Wodzisław


Źródło: UM Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również