Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Prezydent Wodzisławia Śląskiego zaprasza rodziców na drugi panel dyskusyjny

  • Dodano: 2023-03-07 07:15, aktualizacja: 2023-03-06 21:35

Po pierwszym owocnym spotkaniu z ludźmi kultury, prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do wzięcia udziału w drugim panelu dyskusyjnym pn. „Wokół społeczności...”.

Tym razem włodarz zachęca do rozmowy rodziców. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, omówienia nurtujących nas spraw oraz dyskusji o problemach, z którymi boryka się ta grupa społeczna. Kolejna odsłona panelu odbędzie się ponownie w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów w czwartek, 30 marca o godz. 17:00.

Dołącz do kolejnego panelu

Mieszkasz w Wodzisławiu Śląskim? Jesteś rodzicem? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco to oznacza, że najbliższe spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli chcesz porozmawiać na temat wsparcia miasta dla rodzin, świadczeń rodzinnych, żłobka, miejsc rozwoju dla dzieci i rodziców oraz wodzisławskiej ofercie kulturalnej dla najmłodszych, weź udział w panelu, który odbędzie się 30 marca br. Każdy głos w dyskusji na temat realnych możliwości i działań będzie rozpatrywany i brany pod uwagę.

 - Pierwsze spotkanie poświęciliśmy w całości życiu kulturalnemu naszego miasta. Jestem ogromnie wdzięczny każdemu, kto był z nami w Pałacu Dietrichsteinów. Wymieniliśmy się doświadczeniami, uwagami, pomysłami i planami, a to wszystko w duchu zdrowego dialogu. To był wspaniale spędzony czas. Dążymy do tego, aby takich spotkań było jak najwięcej. Dlatego kolejny panel dyskusyjny odbędzie się wokół społeczności rodziców. Pod koniec marca porozmawiamy o wszystkim, co dotyczy życia tej grupy. Serdecznie zapraszam - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Pierwszy panel odbył się 23 lutego 2023 roku z ludźmi kultury. By uporządkować sobie dyskusje spotkanie zostało podzielone na cztery obszary. Uczestnicy zastanawiali się: Jaka jest oferta kulturalna w Wodzisławiu Śląskim? Czego obecnie brakuje? Omawiali dziedziny kultury i sztuki w mieście. Jakie są przestrzenie dla kultury w Wodzisławiu Śląskim oraz jak kultura jest finansowana. W rozmowie udział wzięli zarówno pracownicy miejskich jednostek kulturalnych, jak i przedstawiciele stowarzyszeń oraz lokalni artyści. Zebrane osoby wymieniały się pomysłami, a także podkreślały, jak ważna jest współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi we wspomnianym obszarze.

Cykl zakłada co najmniej sześć spotkań z różnymi grupami społecznymi w mieście. Do kolejnych, zaproszeni zostaną m.in. sportowcy, przedsiębiorcy, seniorzy i młodzież. Szczegóły dotyczące terminów kolejnych paneli pojawią się wkrótce.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego zaprasza rodziców na drugi panel dyskusyjny / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również