Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Prezydent Wodzisławia Śląskiego zaprasza młodzież do dyskusji

  • Dodano: 2023-05-08 07:15, aktualizacja: 2023-05-07 21:07

Za nami dwa panele dyskusyjne pn. "Wokół społeczności..." z ludźmi kultury oraz rodzicami. Tym razem prezydent miasta Mieczysław Kieca zachęca do rozmowy młodzież oraz młodych dorosłych.

Prezydent dla młodzieży

Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, omówienia nurtujących nas spraw oraz dyskusji o problemach, z którymi boryka się ta grupa społeczna. Kolejna odsłona panelu odbędzie się ponownie w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów w czwartek, 25 maja o godz. 17:00.

Młodzi ludzie torują nowoczesną drogę do przyszłości. Zdanie młodego pokolenia to niezwykle istotna część nadchodzących zmian. Jak nie oni to kto? Jak nie teraz to kiedy? Podczas dyskusji prezydenta z młodzieżą będzie można poruszyć m.in. kwestie związane ze sposobem realizacji miejskich inwestycji, edukacją czy propozycjami zatrzymania młodych ludzi w Wodzisławiu Śląskim. Czego oczekują? Czego im brakuje? Na te i inne pytania podczas najbliższego panelu dyskusyjnego postarają się wspólnie znaleźć odpowiedzi uczestnicy.

 - Z niecierpliwością czekam na najbliższe spotkanie z młodzieżą. Od młodych ludzi zależy przyszłość nas wszystkich. To w nich tkwi ogromna siła i potencjał. Jestem pewien, że ich głosy, pomysły oraz krytyczne spojrzenie na różne sytuacje będą nieocenione w dążeniach do rozwoju naszego miasta. Nie ma idealnego miejsca do życia, ale wspólnie możemy do tego zmierzać - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Pierwszy panel odbył się 23 lutego 2023 roku z ludźmi kultury. W rozmowie udział wzięli zarówno pracownicy miejskich jednostek kulturalnych, jak i przedstawiciele stowarzyszeń oraz lokalni artyści. Zebrane osoby wymieniały się pomysłami, a także podkreślały, jak ważna jest współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi we wspomnianym obszarze.

Cykl pn. "Wokół społeczności..."” to co najmniej sześć spotkań z różnymi grupami społecznymi miasta. Do kolejnych, zaproszeni zostaną m.in. sportowcy, przedsiębiorcy i seniorzy. Szczegóły dotyczące terminów kolejnych paneli pojawią się wkrótce.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego zaprasza młodzież do dyskusji / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również