Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Poznaj laureatów XXXV Wodzisławskich Spotkań z Folklorem

  • Dodano: 2015-10-26 13:30, aktualizacja: 2015-10-26 14:42
24 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się XXXV Wodzisławskie Spotkania z Folklorem. Impreza ta od lat przyciąga do Wodzisławia Śląskiego pasjonatów kultury ludowej. 
 
 
Ponad 500. uczestników z całej południowej Polski zmierzyło się na wodzisławskiej scenie, dając popis swoich umiejętności i wyraz ogromnej pasji do twórczości ludowej. Jury w składzie Irena Sauer, Renata Rak, Lucyna Szłapka, Stefania Zembala-Dudek oraz Aleksander Smaga zdecydowało, że najlepszymi w poszczególnych kategoriach są:  
 
 
GAWĘDZIARZE, kategoria do 15 lat
I miejsce - Michał Duda - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 z Wodzisławia Śląskiego
 
 
GAWĘDZIARZE, kategoria powyżej 15 lat
I miejsce - Wanda Miller - Wodzisławskie Centrum Kultury "Nie Dejmy Się"
II miejsce - Czesław Żemła - Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka - Leszczyny oraz II miejsce - Katarzyna Gojowy - LO 1 z Wodzisławia Śląskiego
III miejsce - Marta Twardzik - Miejski Ośrodek Kultury z Orzesza
 
 
ŚPIEWACY LUDOWI, kategoria do 15 lat
I miejsce - Marta Wachtarczyk - SP 1 z Gorzyc
II miejsce - Amelia Wójcik - Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
III miejsce - Agnieszka Mazelanik - OPP Przygoda z Rybnika oraz III miejsce -duet Natalia Maciejczyk, Alicja Zając - Gimnazjum w Gorzycach
 
 
ŚPIEWACY LUDOWI, kategoria powyżej 15 lat
I miejsce - Czesław Żemła - Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka - Leszczyny
II miejsce - Damiana Kurpanik - Miejski Ośrodek kultury w Żorach
III miejsce - Zofia Przeliorz - Żory
 
 
GRUPA ŚPIEWACZA, kategoria do 15 lat
I miejsce - Zespół Akord - SP 1 z Gorzyc (klasy VI)
II miejsce - Zespół Gama - Wiejski Dom Kultury Olza
III miejsce - Zespół Akord - SP 1 z Gorzyc (klasy V)
 
GRUPA ŚPIEWACZA, kategoria powyżej 15 lat
I miejsce - Zespół Olzanki - Wiejski Dom Kultury Olza
II miejsce - Zespół Mizerowianie - Gminny Ośrodek Kultury z Suszca
III miejsce - Grupa Zawadzianki - Zawada/ Zespół Małokończanie - Gminny Ośrodek Kultury z Zebrzydowic
 
 
KAPELA LUDOWA
I miejsce - Kapela Trzcinicoki - Gminny Ośrodek Kultury Jasło
II miejsce - Kapela z naszego miasteczka - Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny
 
 
LUDOWE FORMY TEATRALNE
I miejsce - zespół Szarotki - Miejski Ośrodek Kultury Orzesze
 
 
LUDOWE ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA, kategoria szkoły podstawowe
I miejsce - Grupa Krople - OPP Przygoda - Rybnik
II miejsce - Grupa Fasolki z zespołu Tańca Ludowego "Przygoda" - OPP Przygoda - Tybnik
III miejsce - Zespół Zawadzianki - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 z Wodzisławia Śląskiego
 
 
LUDOWE ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA, kategoria gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Grupa Iskierki (grupa gimnazjalna) - OPP Przygoda - Rybnik
II miejsce - Zespół Folklorystyczny Ślązaczek z Pałacu Młodzieży z Katowic

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.