Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka z udziałem szefa wodzisławskich policjantów

  • Dodano: 2023-06-05 07:00, aktualizacja: 2023-06-04 19:29

W piątek przed Komendą Powiatową PSP w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W trakcie uroczystości strażakom wręczone zostały odznaczenia, odznaki oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Do udziału w uroczystościach został zaproszony Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, młodszy inspektor Wiesław Dryja. Uroczystości rozpoczęła odprawiona w intencji strażaków msza święta, następnie przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP odbyła się uroczysta zbiórka. W trakcie uroczystości wyróżnieni strażacy otrzymali odznaczenia, odznaki oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Kto pojawił się na uroczystościach?

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, przyjaciele i bliscy strażaków. Gospodarz uroczystości, starszy brygadier Marek Misura przywitał wszystkich gości i złożył życzenia i gratulacje wszystkim strażakom, a także podziękował wszystkim gościom za ich wsparcie i życzliwość. Życzenia złożył również Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Mirosław Synowiec, który podziękował za codzienny trud i stałą gotowość, aby nieść pomoc. Gratulacje i podziękowania strażakom złożyli również parlamentarzyści, natomiast w imieniu samorządów głos zabrał Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim serdeczne życzenia złożył szef wodzisławskich policjantów. Pogratulował również Komendantowi otrzymanego wyróżnienia i awansu na wyższy stopień służbowy, podziękował za dotychczasową wzorową współpracę i życzył dalszego uznania w oczach mieszkańców.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka z udziałem szefa wodzisławskich policjantów / fot. KPP Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również