Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Porozmawiajmy o mieście. Transport publiczny w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2023-03-21 07:00, aktualizacja: 2023-03-20 20:55

W czternastym odcinku podcastu pn. "Porozmawiajmy o mieście" z prezydentem Mieczysławem Kiecą poruszamy niezwykle ważny temat dotyczący funkcjonowania miasta.

Transport publiczny jest istotnym elementem projektowania przyszłości miast. Jest to wyzwanie, które wymaga nie tylko odpowiedzialnego tworzenia polityki transportowej, ale również efektywnego jej wdrażania.

Jak powyższa kwestia wygląda w Wodzisławiu Śląskim?

 - [Komunikacja publiczna] niestety jest skrojony tak, że mamy wiele organizatorów komunikacji i nie jest to w 100 proc. zależne od woli polityczne. Także mam nadzieję, że projekt nad którym pracujemy w Subregionie Zachodnim, którego jestem wiceprzewodniczącym obecnie, do końca roku chcemy wypracować taki plan transportowy rozwiązań dla przyszłych kadencji, pokazujący jak chociażby spróbować w końcu skutecznie wprowadzić bilet komunikacyjny, który umożliwi nam podróżowanie z punktu A do B, czyli np. z Gorzyc do Rybnika, zatrzymując się w Wodzisławiu w celu jakiś usług, bez zastanawiania się czy pojadę autobusem tego czy innego koloru. Po prostu rozliczę swoją podróż, wpisze do aplikacji, jak dojechać i będę wiedział jak funkcjonować, że mogę dojechać, wrócić i skorzystać z tego co mnie interesuje - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

W najnowszym odcinku podcastu uzyskacie odpowiedzi na takie pytanie jak: Co z trasportem publicznym? Co należałoby zmienić? Czym jest Subregion Zachodni? Jakie są plany dotyczące komunikacji miejskiej?  

Podcast 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również