Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Półmilionowy rowerzysta na Bulwarach

  • Dodano: 2019-08-02 13:15

500-tysięczny użytkownik przejechał dziś Bulwarami nad Nacyną. Taką liczbę ok. godz. 9.30 wskazał licznik ustawiony przy zjeździe pod most na ul. Kotucza.

Szczęśliwy, 500-tysięczny rowerzysta to pan Krzysztof z dzielnicy Orzepowice, który jak sam przyznał jeździ tą trasą bardzo często, bo jest to szybki skrót do centrum miasta.

Pan Krzysztof odebrał z rąk prezydenta Rybnika Piotra Kuczery pakiet podarunkowy, zawierający zestaw praktycznych gadżetów sportowo-rekreacyjnych, karnet, obejmujący 10 wejść na pływalnię krytą MOSiR „Yntka”, a także dwa dwuosobowe zaproszenia na koncert w Teatrze Ziemi Rybnickiej oraz dwuosobowy miesięczny karnet na seanse w Dyskusyjnym Klubie Filmowym.

Instalacja monitorująca natężenie ruchu na biegnącej wzdłuż rzeki ścieżce, zlicza rowerzystów i pieszych korzystających z przejazdu pod mostem na ul. Kotucza, od dnia jego uruchomienia, w październiku 2017 roku.

Wygodna, oświetlona, poprowadzona z dala od ruchu samochodowego trasa pieszo-rowerowa wzdłuż Nacyny okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Sygnały, jakie płyną do mnie ze strony rybniczan mówią wyraźnie, że nie wyobrażają już sobie rowerowego Rybnika bez bulwarów. Droga wzdłuż Nacyny, łącząca Śródmieście z kilkoma dzielnicami miasta służy wielu z nich jako dojazd do pracy, szkoły czy na zakupy, ale przede wszystkim jako doskonałe i bezpieczne miejsce do odpoczynku i rekreacji – dodaje prezydent.   

Przypomnijmy, że rowerowo-pieszy szlak łączący park tematyczny z ulicą Rudzką to dopiero pierwsza część bulwarów wzdłuż Nacyny. Już wkrótce ruszą prace związane z poprowadzeniem trasy w drugą stronę, to znaczy od mostu na ul. Raciborskiej w kierunku południowych dzielnic miasta. Przygotowanie tego traktu dla mieszkańców jest jednym z priorytetów konsekwentnie realizowanej budowy sieci tras rowerowych w Rybniku.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również