Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policjant na urlopie zatrzymał nieuprawnionego kierowcę!

  • Dodano: 2024-07-09 11:45

Mundurowy z wodzisławskiej drogówki zauważył kierującego daewoo, który w marcu br. został przez niego zatrzymany, ponieważ kierował samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Policjant zatrzymał pojazd, a kierującego przekazał wezwanemu na miejsce patrolowi Policji. 72-latek odpowie teraz za kierowanie autem bez uprawnień i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Brak uprawnień i jazda bez pasów bezpieczeństwa

Mundurowy z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej jednostki Policji, starszy sierżant Grzegorz Szymera podczas powrotu z urlopu na ulicy Wodzisławskiej w Mszanie zauważył pojazd marki daewoo, którego kierujący był w marcu tego roku przez niego zatrzymany za jazdę samochodem "na podwójnym gazie". Policjant w bezpieczny sposób zatrzymał pojazd i wezwał na miejsce patrol, któremu przekazał kierującego oraz kluczyki do samochodu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, iż 72-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie ma uprawnień do kierowania.

Jego prawo jazdy zostało zatrzymane przez policjantów 13 marca br. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem nie mając do tego uprawnień. Teraz do sądu trafi jego kolejna sprawa. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Wodzisław Śląski / fot. KMP Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również