Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policjanci sprawdzali wiedzę uczestników ruchu drogowego

  • Dodano: 2021-06-07 07:00, aktualizacja: 2021-06-06 21:16

W piątek w trakcie służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali wiedzę uczestników ruchu dotyczącą zmian w przepisach, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2021 r.

Z dniem 1 czerwca 2021 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, w związku z czym wodzisławscy policjanci prowadzą działania informacyjno-edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości w zakresie zmian wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj stróże prawa swoje działania skupili na przejściach na pieszych, gdzie obserwowali zachowania kierowców oraz pieszych. Akcja informacyjna była prowadzona również wśród kierujących, którym wręczano pakiety profilaktyczne w ramach rozpoczętej w ubiegłym tygodniu kampanii "Nie piję. Prowadzę. Żyję.".

W piątek obyło się bez mandatów karnych i miejmy, że spostrzeżenia policjantów ruchu drogowego wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Najważniejsze zasady zawarte w nowych przepisach:

  • pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem (nie dotyczy tramwaju) już przy wchodzeniu na przejście dla pieszych,
  • zabrania się pieszemu korzystania z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych w sposób, który może ograniczać możliwość obserwacji sytuacji na jezdni podczas wchodzenia i przechodzenia przez przejście dla pieszych lub jezdnię,
  • na drogach ekspresowych i autostradach kierujący jest zobowiązany do utrzymywania minimalnej odległości od poprzedzającego pojazdu obliczonej w metrach jako połowy wartości prędkości, z jaką się porusza (np. przy prędkości 120 km/h musi to być co najmniej 60 m),
  • w obszarze zabudowanym przez całą dobę obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, chyba że znaki drogowe stanowią inaczej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również