Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policjanci podsumowali akcję "Trzeźwość". Jakie są rezultaty?

  • Dodano: 2023-03-01 06:30, aktualizacja: 2023-02-28 21:46

Wczoraj o godzinie 6 rano zakończyła się akcja wodzisławskiej drogówki pod nazwą "Trzeźwość". Działania Policji mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę "na podwójnym gazie".

Nietrzeźwi kierujący wciąż na drogach

Od przedwczoraj, od godziny 4 rano do wczoraj, do godziny 6 rano, policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzili działania własne pod nazwą "Trzeźwość". Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu poprzez eliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu. To właśnie pijani kierujący są najczęściej sprawcami najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego działania są powtarzane cyklicznie, a wobec kierujących, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę "na podwójnym" gazie są wyciągane surowe konsekwencje prawne.

W ramach działań mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 1500 kierujących. Wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierujących.

  • O godzinie 4.30, na ulicy Rybnickiej w Wodzisławiu Śląskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. 64-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego miał w organizmie prawie pół promila. Odpowie za jazdę samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu.
  • 25-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego wpadł na ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach. Tuż przed godziną 5 rano jechał mercedesem, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Odpowie za kierowanie samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości.
  • Nieco po godzinie 10, w Godowie na ulicy 1 Maja mundurowi skontrolowali stan trzeźwości rowerzysty. Okazało się, iż 17-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego miał w organizmie ponad  0,3 promila alkoholu. Za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Dodatkowo odpowie przed sądem rodzinnym za bycie pod wpływem alkoholu, co jest przejawem demoralizacji. Policjanci przekazali nieletniego jego matce.

Wodzisławska policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nietrzeźwi kierujący zawsze stanowią zagrożenie na drodze, zarówno dla siebie, jak i dla innych! Bądź odpowiedzialny! - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również