Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Podsumowanie piątkowych działań "NURD"

  • Dodano: 2023-02-22 07:15, aktualizacja: 2023-02-21 21:10

W miniony piątek, na drogach powiatu wodzisławskiego były prowadzone krajowe działania pn. NURD. Policjanci przyglądali się kierującym w rejonie przejść dla pieszych, ale również pieszym, rowerzystom i osobom korzystającym z hulajnóg elektrycznych. W ciągu całego dnia policjanci ujawnili 66 wykroczeń popełnionych przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych.

W miniony piątek, na drogach powiatu wodzisławskiego były prowadzone krajowe działania pn. NURD "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Policjanci w tym dniu przyglądali się przede wszystkim kierującym w rejonie przejść dla pieszych. Przyglądali się również zachowaniom pieszych, rowerzystów i osób korzystających z hulajnóg elektrycznych. W ciągu całego dnia policjanci ujawnili 66 wykroczeń popełnionych przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych. 36 wykroczeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, 2 dotyczyły nieudzielenia pierwszeństwa na lub w rejonie przejścia dla pieszych, 28 dotyczyło innych nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych.

Jak zachowali się piesi?

Policjanci ujawnili również 7 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 6 dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 1 dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Mundurowi łącznie nałożyli 54 mandaty karne i sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu. Wobec 11 kierujących mundurowi zastosowali pouczeni. Wszyscy piesi, za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również