Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Podpisano umowę na modernizację "Balatonu"

  • Dodano: 2022-08-22 10:30

Ośrodek Rekreacyjny „Balaton” już wkrótce zostanie zmodernizowany. Ta inwestycja będzie możliwa dzięki prawie 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował. W kwietniu tego roku ruszył przetarg na zagospodarowanie wspomnianego terenu, w lipcu wyłoniony został wykonawca projektu, a dziś o godz. 10:00 podpisano z nim umowę.

Przypomnijmy, że spośród 3 ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na wykonanie zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenu Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim” wybrano Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza, a cena wyniosła 17 374 445,33 zł brutto. Od momentu podpisania umowy i przekazania placu budowy, firma będzie miała 11 miesięcy na wykonanie inwestycji.

W ramach modernizacji zaplanowano m.in. budowę pomieszczeń do obsługi Ośrodka, pomieszczeń magazynowych, boisk do siatkówki plażowej, parkingu dla rowerów, placu zabaw, pomostu rekreacyjnego, deptaka, strefy workout, kręgu ogniskowego z tarasem widokowym, małej architektury (ławy, prysznice, kosze). W planach jest także przebudowa nawierzchni i towarzyszącej infrastruktury technicznej. Ważnym elementem inwestycji będzie również zagospodarowanie plaży z późniejszą możliwością jej wydzielenia. Dodatkowo w ramach projektu wybudowana zostanie droga wewnętrzna wraz z miejscami postojowymi.

Ośrodek Rekreacyjny „Balaton” to miejsce, gdzie można nie tylko zażyć kąpieli i odpocząć na łonie natury, ale także uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Obiekt cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród wodzisławian, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości. To nie tylko zbiornik wodny, to również kilometry tras rowerowych, ścieżek do nordic walking, możliwość wypożyczenia kajaków, rowerków wodnych czy łowienia ryb. To tam w sezonie czynne jest kąpielisko i organizowane są imprezy dla całych rodzin.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również