Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Pętla indukcyjna w Urzędzie Miasta

  • Dodano: 2021-06-04 06:30, aktualizacja: 2021-06-03 20:58

Wodzisławski Urząd Miasta jest jeszcze bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

W magistracie zainstalowano pętlę indukcyjną. Dzięki urządzeniu osoby słabosłyszące będą wyraźniej słyszeć i lepiej rozumieć docierające do nich głosy. Będą mogły swobodnie załatwić codzienne urzędowe sprawy.

Jak działa pętla indukcyjna? 

Pętla umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażonych jest większość aparatów słuchowych. Urządzenie pozwala wyeliminować problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia.

Obsługa pętli jest bardzo prosta. Aby z niej skorzystać należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T - telefoniczny). W przypadku klientów nieposiadających aparatu słuchowego, należy dodatkowo podłączyć słuchawkę. 

- Pętlę indukcyjną zakupiono z myślą o komforcie osób słabosłyszących. Chcemy, aby wszyscy czuli się w Urzędzie swobodnie i mogli bez problemu załatwiać swoje sprawy. Urządzenie znajduje się w Biurze Obsługi Klienta, w budynku 4b. Ten niewielki sprzęt ma ogromne znaczenie. Jest wielkim udogodnieniem dla tych, którzy noszą aparaty słuchowe lub po prostu mają problem ze słuchem - mówi Marzena Górak, koordynator ds. dostępności Urzędu Miasta

Jak informuje Powiatowe Centrum Orzekania o Niepełnosprawności w Wodzisławiu Śląskim mieszka 116 osób, którym zostało wydane orzeczenie o upośledzeniu słuchu. Liczba osób słabosłyszących jest jednak o wiele większa. 

Koordynator ds. dostępności  

Monitorowaniem działalności wodzisławskiego magistratu, w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zajmuje się Marzena Górak, koordynator ds. dostępności.
 
Ponadto do zadań koordynatora należy m.in. prowadzenie działań na rzecz promocji dostępności, praca związana z realizacją zadań z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Masz jakikolwiek problem z dostępnością w Urzędzie Miasta? Skontaktuj się ze mną. Razem znajdziemy rozwiązanie - zachęca wodzisławska koordynator.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również