Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ostrzeżenie o oblodzeniu w powiecie – IMGW prognozuje niebezpieczne warunki

  • Dodano: 2025-11-18 06:00, aktualizacja: 2025-11-17 17:59

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w Krakowie wydał ostrzeżenie dotyczące możliwości wystąpienia oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym powiecie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia obowiązuje w naszym regionie od 18 listopada, od godz. 4:00 do godz. 8:00. W tym czasie prognozowane jest lokalne zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, co może prowadzić do ich oblodzenia. Zjawisko to będzie wynikać z opadów deszczu, które spowodują obniżenie temperatury powierzchni dróg.

Warunki atmosferyczne i ryzyko oblodzenia

Temperatura minimalna w nocy wyniesie około 0°C, a temperatura minimalna przy gruncie osiągnie około -1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia zostało oszacowane na 75%. W związku z tym, kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność w tym czasie, szczególnie na mniej uczęszczanych drogach i chodnikach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również