Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Odprawa roczna w Wodzisławiu Śląskim. Co się działo w 2023 roku?

  • Dodano: 2024-02-23 11:45

W ubiegłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyła się odprawa podsumowująca pracę wodzisławskiej Policji w 2023 roku. Komendant Powiatowy, mł. insp. Dariusz Zajda wskazał priorytetowe obszary na najbliższy okres oraz podziękował policjantom za zaangażowanie i rzetelną służbę, a także za bardzo dobre wyniki osiągnięte w ubiegłym roku. W odprawie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, sądu oraz kadra kierownicza wodzisławskiego garnizonu.

Jak wyglądała odprawa?

W ubiegłym tygodniu w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyła się Odprawa Roczna podsumowująca działalność jednostki w 2023 roku.

Odprawa rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Wodzisławiu Śląskim, młodszemu inspektorowi Dariuszowi Zajdzie przez Naczelnika Wydziału Prewencji, nadkomisarza Artura Szweda. Szef policjantów wodzisławskiego garnizonu przywitał gości, następnie przedstawił wyniki osiągnięte przez mundurowych pionu prewencji, ruchu drogowego oraz logistyki, wskazując także najważniejsze programy i inicjatywy realizowane w minionym roku. Pracę policjantów pionu kryminalnego omówił Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Adam Marekwica.

W dalszej części narady Komendant Powiatowy podziękował zebranym gościom za ich życzliwość, wkład i dobrą współpracę w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w naszym powiecie. Kadrze kierowniczej podziękował za właściwy nadzór i bardzo dobre wyniki osiągnięte przez policjantów w minionym roku. Podkreślił także, że zależy mu na podobnie wysokim poziomie realizacji zadań służbowych w tym roku. Szef wodzisławskich policjantów podziękował także przedstawicielom władz samorządowych za udzielone w roku 2023 finansowe wsparcie. Kolejno głos zabrał Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń, który podziękował wodzisławskim policjantom za ich służbę, oceniając ją bardzo wysoko. Słowa wdzięczności wyraził także Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Złożony Komendantowi Powiatowemu przez dowódcę odprawy meldunek oficjalnie zakończył roczną naradę służbową.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP w Wodzisławiu Śl./ fot. KMP w Wodzisławiu Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również