Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Oddał znaleziony portfel... bez gotówki. 42-letni wodzisławianin zatrzymany

  • Dodano: 2023-05-23 06:45, aktualizacja: 2023-05-23 06:48

Mężczyzna znalazł na parkingu portfel. Oddał go ekspedientce, przywłaszczył sobie jednak znajdującą się wewnątrz gotówkę. Został przez dzielnicowych ustalony i zatrzymany, grozi mu teraz rok więzienia.

Kradzież pieniędzy ze znalezionego portfela

Pod koniec ubiegłego tygodnia wodzisławscy dzielnicowi zostali wysłani na interwencję do sklepu mieszczącego się na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim, gdzie mężczyzna zgłosił sobie przywłaszczenie gotówki. Policjanci ustalili, iż zgłaszającemu na parkingu samochodowym wypadł portfel. Stróże prawa szybko ustalili okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna, który zauważył leżący portfel, wziął go ze sobą, wsiadł do swojego samochodu, po chwili wysiadł z auta i zaniósł portfel ekspedientce. Pracownicy oddali portfel właścicielowi, który po chwili pojawił się w sklepie. Kiedy zauważył brak gotówki w portfelu, powiadomił Policję. Mundurowi bardzo szybko ustalili sprawcę tego przestępstwa. 42-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego przyznał się do przywłaszczania gotówki w kwocie 315 EURO oraz 300 złotych, został przez dzielnicowych zatrzymany. Policjanci odzyskali przywłaszczoną gotówkę. Usłyszał już zarzuty, teraz grozi mu kara roku więzienia. Śledczy dodatkowo zabezpieczyli gotówkę w wysokości 1000 złotych na poczet przyszłych kar.

Wodzisławska Policka apeluje o rozsądek " Znalezione - nie kradzione" jest nieaktualne. Przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku przywłaszczenia rzeczy znalezionej, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku. - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również