Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

O wodzisławskiej edukacji na konferencji w Toruniu

  • Dodano: 2024-01-16 14:15

Wodzisławska strategia rozwoju oświaty na lata 2022-2026 nadal wzbudza duże zainteresowanie w całym kraju. O jej celach i założeniach opowiadał prezydent Mieczysław Kieca podczas konferencji "Innowacje w edukacji. Realizacje, plany, propozycje", która 15 stycznia br. odbyła się w Toruniu.

Mieczysław Kieca opowiadał o edukacji

Podczas konferencji, nad którą patronat objął premier Polski, podkreślano, jak ważna jest kreatywność, nowatorskie podejście i relacyjność w edukacji, a także przygotowanie uczniów do samodzielnego myślenia, życia. Spotkanie nauczycieli i specjalistów, którzy zajmują się procesem nauczania, pokazuje chęć i otwartość środowiska na zmiany ku kształceniu dla poprawy jakości edukacyjnej.

Podczas konferencji rozmawialiśmy o polskiej edukacji. W tym oczywiście i o naszym wodzisławskim modelu, który nadal wzbudza duże zainteresowanie w całym kraju. Cieszę się, że miałem okazję poznać m.in. posła Marcina Józefaciuka oraz Dariusza Martynowicza, który zwyciężył w plebiscycie na Nauczyciela Roku 2021. Rozmowy z kimś, komu naprawdę bliski jest młody człowiek i jego dobra przyszłość to wielka radość i motywacja - mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również