Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowy przebieg Drogi Głównej Południowej

  • Dodano: 2015-12-15 12:15, aktualizacja: 2018-04-05 22:10
Wodzisławski magistrat zainicjował spotkanie informacyjno – konsultacyjne ze społeczeństwem na potrzeby opracowania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla zadania pn.: „Projekt budowy Drogi Głównej Południowej na odcinku od drogi wojewódzkiej Nr 935 w Rydułtowach do połączenia z ul. Wodzisławska w Mszanie”.
 
 
 
Spotkanie odbyło się we wtorek, 17 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na mieszkańców, zainteresowanych przebiegiem obwodnicy czekali prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, zastępca Dariusz Szymczak, kierownik Referatu Zarządu Dróg Miejskich i Transportu Artur Wystyrk oraz przedstawiciel firmy Mosty Katowice, kierownik projektu Marcin Biela.
 
 
 
Spotkanie zostało podyktowane potrzebą wyjaśnienia mieszkańcom pewnych zmian, które muszą zostać wprowadzone do powszechnie dostępnego planu przebiegu DGP. Są one spowodowane inwentaryzacją środowiskową raportem opracowaną przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska, która po przeanalizowania siedlisk płazów i gadów na proponowanym przebiegu DGP, wskazała konieczność dokonania pewnych korekt. Konieczne będzie więc wprowadzenie zmian, w konkretnie trzech odcinkach.
 
 
- Zmiany dotyczyć będą rejonu ulicy Starowiejskiej, Bogumińskiej i Wiejskiej, gdzie trasa Drogi Głównej Południowej przebiegała pierwotnie przez północną część ogródków działkowych. W nowym planie konieczne jest przesunięcie trasy na południową część. Korektę należy wprowadzić również w okolicach ulicy Leśnej w Godowie oraz na terenie gminy Mszana. Dlatego też zorganizowane zostało te spotkanie. Chcemy wypracować rozwiązanie, które będzie akceptowalne dla Państwa, ale zarazem uwzględni nowe czynniki środowiskowe- wyjaśniał zastępca prezydenta Dariusz Szymczak.
 
 
Osoby, które tłumnie zjawiły się w WCK, miały możliwość indywidualnego skonsultowania swoich obaw z przedstawicielami inwestora czyli wodzisławskiego magistratu oraz wykonawcy czyli firmy Mosty Katowice. Do wglądu były plany z proponowanym nowym przebiegiem, nad którym pochylali się zainteresowani mieszkańcy.
 
 
– Na stronie internetowej miasta również dostępne będą nowe mapy i będziecie mieli Państwo możliwość składania swoich uwag w sprawie przebiegu DGP za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w kancelarii – poinformował Dariusz Szymczak.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.