Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowy projekt Urzędu Pracy

  • Dodano: 2020-12-29 15:00

„Praca szyta na miarę” - taką nazwę nosi projekt Urzędu Pracy, który ruszy w styczniu i skierowany jest do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z Wodzisławia Śląskiego, ale i z Pszowa, Radlina, Rydułtów

Projekt dedykowany jest osobom powyżej 30 roku życia zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim jako bezrobotne, o niskich kwalifikacjach (wykształcenie średnie i poniżej), zamieszkujących tereny miast powiatu wodzisławskiego tj. Pszowa, Radlina, Rydułtów i Wodzisławia Śl.

W ramach projektu 46 osób będzie mogło skorzystać z:

  • usługi pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego (w tym dwudniowych warsztatów kompetencji społecznych) oraz wsparcia psychologicznego;
  • 6-miesięcznych staży;
  • prac interwencyjnych tj. zatrudnienia u przedsiębiorcy bądź pracodawcy, którzy z tego tytułu otrzymają  przez 6 miesięcy zwrot części kosztów poniesionych na  wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenie społeczne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie  mogą zgłaszać się od 4 stycznia 2021 r.  (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu) do doradców klienta w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod numerami tel.: 32 459 29 46 lub 32 459 29 51

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również