Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowy projekt Urzędu Pracy

  • Dodano: 2020-12-29 15:00

„Praca szyta na miarę” - taką nazwę nosi projekt Urzędu Pracy, który ruszy w styczniu i skierowany jest do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z Wodzisławia Śląskiego, ale i z Pszowa, Radlina, Rydułtów

Projekt dedykowany jest osobom powyżej 30 roku życia zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim jako bezrobotne, o niskich kwalifikacjach (wykształcenie średnie i poniżej), zamieszkujących tereny miast powiatu wodzisławskiego tj. Pszowa, Radlina, Rydułtów i Wodzisławia Śl.

W ramach projektu 46 osób będzie mogło skorzystać z:

  • usługi pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego (w tym dwudniowych warsztatów kompetencji społecznych) oraz wsparcia psychologicznego;
  • 6-miesięcznych staży;
  • prac interwencyjnych tj. zatrudnienia u przedsiębiorcy bądź pracodawcy, którzy z tego tytułu otrzymają  przez 6 miesięcy zwrot części kosztów poniesionych na  wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenie społeczne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie  mogą zgłaszać się od 4 stycznia 2021 r.  (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu) do doradców klienta w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod numerami tel.: 32 459 29 46 lub 32 459 29 51

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.