Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowy budynek sądu w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2024-02-15 09:00

Prezydent miasta Mieczysław Kieca odwiedził w ostatnim czasie Ministerstwo Sprawiedliwości. Podczas zaplanowanego spotkania rozmawiano o pomyśle poszerzenia usług sądowych na terenie Wodzisławia Śląskiego. Ministerstwo potwierdziło chęć ulokowania nowoczesnego budynku sądu na miejskiej działce w dzielnicy Jedłownik Szyb.

Pomysł powstał 8 lat temu

Pomysł lokalizacji nowego sądu na terenie miasta pojawił się dawno, już wiele lat temu. Decyzje w tej sprawie leżały i leżą w gestii wyższych organów, przede wszystkim właśnie Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawa przeleżała bez jakichkolwiek wiążących decyzji ostatnie osiem lat. Teraz powrócił wniosek, by działkę na Jedłowniku Szybie, w pobliżu osiedla Batory, przejąć od miasta i wybudować na niej nowoczesny budynek sądu.

Nowy sąd a mieszkańcy

Co ulokowanie nowego obiektu sądu w Wodzisławiu Śląskim oznacza dla mieszkańców? Z całą pewnością przede wszystkim lepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości i usług sądowych, poprawę jakości obsługi klientów, w tym szybsze, terminowe załatwianie spraw.

O kolejnych krokach Ministerstwa Sprawiedliwości w porozumieniu z miastem będziemy informować m.in. na miejskiej stronie www.wodzislaw-slaski.pl  i facebookowym koncie miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również