Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nowa droga z dofinansowaniem

  • Dodano: 2016-07-05 10:45
Budowa nowej drogi dojazdowej pomiędzy ulicą Młodzieżową a Olszynami jest kluczowa dla dalszego rozwoju zlokalizowanej w tej okolicy strefy inwestycyjnej. Koszt inwestycji wynosi ponad 3 mln zł. 
 
50 proc. kosztów budowy miasto otrzyma z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Do Urzędu Miasta właśnie dotarła informacja o przyznaniu nam dofinansowania.
 
Wykonawcą budowy łącznika jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "TRANSKOM" Robert Białdyga z Jaryszowa. Prace rozpoczęły się wiosną br. Celem tej inwestycji jest budowa nowego odcinka drogowego o długości niespełna 900 m oraz szerokości 7 m. Nowa droga zdecydowanie usprawni sieć komunikacyjną w rejonie strefy, ale też poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i mieszkańców tego rejonu. W ramach inwestycji powstanie skrzyżowanie z ulicą Olszyny oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Młodzieżową. Wykonawca inwestycji wybuduje również chodniki, oświetlenie uliczne oraz stanowiska postojowe.
 
- Informacja o przyznaniu miastu dofinansowania do tej inwestycji bardzo cieszy. To spory zastrzyk dla naszego budżetu. Liczyliśmy na uzyskanie oszczędności w programie i zakwalifikowanie naszego projektu – mówi Mieczysław Kieca, prezydent miasta. - Budowa nowej drogi dojazdowej do strefy inwestycyjnej to w tym roku jedna z najważniejszych inwestycji w Wodzisławiu Śląskim. Z jej powstaniem możemy wiązać duże nadzieje związane z rozwojem strefy, a co za tym idzie z rozwojem gospodarczym naszego miasta – dodaje prezydent.
 
Budowa drogi ma się zakończyć jesienią.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.