Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Noś odblaski - bądź widoczny na drodze

  • Dodano: 2020-12-30 16:00

Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, w trakcie służby na drogach powiatu wodzisławskiego, zwracali szczególną uwagę na pieszych, zachęcając ich do noszenia odblasków. Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych – dla własnego bezpieczeństwa!

Zima to trudna pora roku nie tylko ze względu na chłód i niepogodę. Szybko robi się ciemno, a mróz, opady śniegu czy deszczu pogarszają widoczność. Z tego względu rośnie zagrożenie dla pieszych, którzy także są uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dzisiaj akcję rozdawania odblasków pieszym.

Mundurowi apelowali, by po zmroku nosić odblaskowe elementy. Odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Jego umieszczenie w widocznym miejscu, pozwala kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę wyposażoną w odblask z odległości ok. 150 metrów. Brak jakiegokolwiek elementu odlaskowego dystans ten skraca do zaledwie 20 – 30 metrów. 

Pamiętajmy, że nawet jeden mały odblask, widoczny dla kierującego, może uratować życie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również