Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nietrzeźwy weekend

  • Dodano: 2015-10-19 12:30

 

Wodzisławscy policjanci w trakcie minionego weekendu zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich spowodowało kolizje drogowe. Najwięcej alkoholu w swoim organizmie miał 32-letni motocyklista, który nawet nie posiada uprawnień do jazdy na motorze.
 
 
Zatrzymani amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” to efekt rutynowych kontroli wodzisławskich mundurowych. Najwięcej, bo ponad 2 promile, miał w swoim organizmie 32-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju. Mężczyzna wczoraj ok. godziny 17:00 kierując motocyklem marki Suzuki w Gogołowej na ulicy Wiejskiej podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu marki Seat. Uderzył jednak w przednie koło tego pojazdu, stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się na jezdnię. Jastrzębianin trafił do szpitala. Jak się później okazało 32-latek w ogóle nie posiada prawa jazdy kategorii A, uprawniającego do kierowania motocyklem.
 
 
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy minimum na 3 lata oraz obowiązkiem wpłaty co najmniej 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.