30 stycznia policjanci prowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość". W ramach policyjnej akcji mundurowi sprawdzali stan trzeźwości u kierujących i przekazywali profilaktyczne pakiety z logo kampanii wodzisławskiej Policji "Nie piję. Prowadzę. Żyję.". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią realne zagrożenie w ruchu drogowym i niestety wciąż są aktualnym problemem.
Bezpieczne drogi dzięki profilaktyce
Przez cały dzień, od godziny 6 do 22, policjanci z wodzisławskiej drogówki wspólnie z policjantami pionu prewencji wodzisławskiego garnizonu prowadzili działania własne pod nazwą "Trzeźwość".
Mundurowi w ramach akcji sprawdzali stan trzeźwości u kierujących i przekazywali pakiety profilaktyczne zawierające nalepkę, opaskę odblaskową, ulotkę informacyjną i zapach samochodowy z logo kampanii wodzisławskiej Policji "Nie piję. Prowadzę. Żyję.". To kolejne działanie policjantów, którego celem jest podniesienie świadomości w zakresie zagrożenia, jakie na drodze stanowi nietrzeźwy kierowca. Celem kampanii jest także zwrócenie uwagi na skalę problemu na naszym terenie.
Nadal aktualny problem
Od 2021 roku wodzisławska Policja prowadzi własną kampanię informacyjno - edukacyjną pod nazwą "Nie piję. Prowadzę. Żyję.". Kampania powstała z inicjatywy wodzisławskich policjantów, przy wsparciu Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. W ramach akcji kolejny już raz, na 6 bilbordach miejskich zostały umieszczone dane dotyczące m. in. ilości nietrzeźwych kierujących, którzy byli sprawcami zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Kampania jest realizowana przez wodzisławskich mundurowych, natomiast finansowana w całości jest przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.
Wspólna sprawa – bezpieczeństwo na drodze
W ramach akcji mundurowi skontrolowali 1488 kierowców. W ramach działań mundurowi wyeliminowali z ruchu 4 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości, dwóch w stanie po użyciu alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu przez nie biorący udziału w działaniach patrol Komisariatu Policji w Radlinie.
To pokazuje, że problem kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę, po wcześniejszym piciu alkoholu jest wciąż aktualny i wymaga zdecydowanego działania Policji.