Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nastolatek uciekał crossem przed Policją!

  • Dodano: 2022-09-07 07:00, aktualizacja: 2022-09-06 19:34

Nastolatek uciekał ulicami Olzy na niezarejestrowanym i nieubezpieczonym crossie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania jednośladem.

Ucieczka 15-latka przed policją

W miniony piątek policjanci z wodzisławskiej drogówki patrolowali ulice powiatu wodzisławskiego. W Olzie na ulicy Bogumińskiej zauważyli motocyklistę, który poruszał się po drodze bez wymaganych przepisami tablic rejestracyjnych.

Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Kierujący jednośladem zignorował jednak sygnały policjantów do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Zatrzymał się dopiero wtedy, kiedy mundurowi zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. Jak się okazało, crossem kierował 15-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Jednoślad, na którym nieletni uciekał przed Policją, nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu, nie posiadał też obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nieletni, za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Policjanci sprawdzą, w jaki sposób motocykl znalazł się w posiadaniu 15-latka. Osobie, która udostępniła pojazd mechaniczny nieletniemu, nieposiadającemu uprawnień grozi kara grzywny, nawet do 5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również