Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Najcenniejsze zabytki w formie albumu

  • Dodano: 2018-10-04 14:45

W sobotę 13 października o godzinie 16:30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, odbędzie się promocja albumu autorstwa Sławomira Kulpy „Najcenniejsze zabytki związane z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości w zbiorach Muzeum w Wodzisławiu Śląskim ” .

Podczas spotkania autor omówi szczegóły powstania albumu, a po  spotkaniu autorskim publikację będzie można otrzymać za darmo w ramach projektu Niepodległa – „Czas zmian. Wodzisław i powiat w drodze do odradzającej się Rzeczpospolitej”, realizowanego przez Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Przygotowywana publikacja – album  – „Najcenniejsze zabytki związane z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości w zbiorach Muzeum w Wodzisławiu Śląskim ” zawierać będzie w większości nieznane zdjęcia, pocztówki, sztandary, militaria,  które  związane są z okresem przełomowym jakim było przyłączenie ziemi wodzisławskiej do Polski. W zbiorach wodzisławskiego Muzeum znajduje się wiele pamiątek z tego czasu. Autor publikacji dokonał wielu kwerend i selekcji zbiorów,  dzięki tej pracy na światło dzienne pokazane będzie to co nieznane.  W kolejnych tygodniach album będzie również rozdysponowany pomiędzy chętnymi szkołami, bibliotekami oraz instytucjami, które zapotrzebowanie na publikację mogą zgłosić do Muzeum w Wodzisławiu Śląskim pod adresem historia@muzeum.wodzislaw.pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

źródło: Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Najcenniejsze zabytki w formie albumu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.