Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Na podwójnym gazie

  • Dodano: 2014-01-24 12:15
Nie pomagają kampanie, wzmożone kontrole ani apele policji. Na drogach naszego powiatu wciąż mamy do czynienia z pijanymi kierowcami.
 
 
Pamiętaj: "Piłeś? Nie Jedź! Kiedy wsiadasz do samochodu pod wpływem alkoholu stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
 
 
Wczorajszy dzień znów pokazał, że mimo tragicznych wydarzeń z udziałem pijanych kierowców, kampanii i ostrzeżeń ze strony policji wciąż nie brakuje kierowców,  którzy wsiadają do samchodu po przysłowiowym kieliszku i pokonują drogę licząc że tym razem się im uda, że to tylko kawałek, że nic się nie stanie. Wczoraj wodzisławska policja wyeliminowała dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie. W Radlinie, na ulicy Domeyki mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. U 40-latka badanie na alkomacie wykazało blisko dwa promile alkoholu. W Gorzycach, na ulicy Raciborskiej wyeliminowano z ruchu kierującego golfem, który prowadził mając w organizmie ponad pół promila alkoholu.
 
 
Pamiętaj! Piłeś? Nie Jedź! A jeśli na drugi dzień po spożyciu alkoholu koniecznie musisz wsiąść do samchodu poproś znajomego o podwóz albo udaj się do najbliższej jednostki policji i poproś o badanie na alkomacie. Wtedy masz czyste sumienie i nie stwarzasz swoją jazdą zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Konsekwencjami jazdy w stanie nietrzeźwości jest nie tylko utrata prawa jazdy ale także kara nawet dwuletniego pobytu w więzieniu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.