Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

List otwarty prezydenta miasta ws. wyborów prezydenckich

  • Dodano: 2020-03-30 10:45

LIST OTWARTY WS. WYBORÓW PREZYDENCKICH 10 MAJA 2020 r.

Szanowni Państwo Rządzący,

jako politycy i samorządowcy parę tygodni temu rozpoczęliśmy walkę, jakiej nasze pokolenia nie miały szansy wcześniej doświadczyć. Wydawać by się mogło, że na pozór wszyscy, poczuwając tę ogromną odpowiedzialność za drugiego człowieka, podejmujemy niezliczone działania, by uchronić nas przed prawdziwą katastrofą. Na pozór. Okazuje się jednak, iż w obliczu zwiększenia szans wyborczych swojego kandydata, przestaje się liczyć zdrowie, bezpieczeństwo, a w końcu i życie polskiego Obywatela!

Szanowni Rządzący, dlaczego z tych wyborów czynicie sprawę życia i śmierci? Dlaczego, nie bacząc na światowe zagrożenie, skazujecie Polki i Polaków na tak dramatyczną sytuację? Dlaczego chcąc utrzymać władzę, ryzykujecie życie naszych bliskich, mężów, żon, dzieci, rodziców, przyjaciół?

Od tygodni każdego dnia powtarzamy jak mantrę #zostańwdomu. Od tygodni to Wy, Szanowni Rządzący, codziennie przekonujecie nas, że jedynie ścisła kwarantanna, społeczna izolacja i przestrzeganie restrykcyjnych zasad higieny pozwoli nam ustrzec się przed dramatem, jakiego nie pamiętamy. Z wielkim zrozumieniem i zadowoleniem przyjmowałem kolejne Wasze decyzje i nakładane na nas ograniczenia. Wierzyłem, że staracie się nas uchronić. Wierzyłem, że w obliczu zagrożonych żyć Rodaków odłożymy politykę i wypełnimy daną nam przez społeczeństwo rolę z godnością. Wierzyłem, że ogólnonarodowe dobro i bezpieczeństwo są ponad wszystko.

Niestety. Moja nadzieja i wiara, iż razem pokonamy epidemię w sobotni poranek 28 marca legła w gruzach. Dostrzegłem, Szanowni Rządzący, że Wasza troska o nas jest jak wydmuszka! Wszelkie obostrzenia, tygodnie izolacji, tęsknoty za bliskimi, strachu o zdrowie i życie najbliższych zostaną zdeptane 10 maja 2020 roku. W imię czego? Utrzymania władzy? Za wszelką cenę?

Nie zostawiacie nam Polakom żadnego wyboru, Szanowni Rządzący! Bo cóż to za wybór? Pomiędzy ryzykiem zachorowania, narażenia na chorobę rodziny a ryzykiem porzucenia demokratycznych wartości? To żaden wybór. To drwina z demokracji, wolnych wyborów i narodowego bezpieczeństwa.

Jako prezydent miasta, osoba odpowiedzialna, pracodawca, syn i ojciec nie wyobrażam sobie, byśmy 10 maja mogli wziąć udział w uczciwych, solidnie przygotowanych wyborach. Nie wyobrażam sobie, że narazimy tysiące członków komisji wyborczych i miliony polskich wyborców. Nie wyobrażam sobie, że po 30 latach w wolnej Polsce zniszczymy możliwość wolnego wyboru.

Myślę, że to ogromnie ważne, by jak najwięcej z nas, w pełni zdrowia, mogło oddać głos w innym terminie. I o to z całych sił proszę. W imię naszego zdrowia i bezpieczeństwa apeluję do Was, Szanowni Rządzący, przełóżcie tegoroczne wybory. Dajcie każdemu z nas szansę wyboru, szanujcie nasze prawo wyborcze, szanujcie nasze życie. To życie, nie władza, jest najważniejsze.

Mieczysław Kieca
Prezydent Miasta
Wodzisławia Śląskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również