Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Koncert noworoczny w dźwiękach orkiestry

  • Dodano: 2020-01-03 10:00

Święto Trzech Króli od lat mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego kojarzy się z organizowanym przez Wodzisławskie Centrum Kultury koncertem noworocznym. I tym razem tradycji stanie się zadość. W poniedziałek, 6 stycznia 2020 r. będziemy mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych kolęd. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Koncert noworoczny odbędzie się 6 stycznia o godzinie 19:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy wodzisławskim rynku. Na przybyłych słuchaczy czekać będzie wyjątkowy repertuar. Obok dźwięcznych polskich kolęd - wzruszającej "Cichej nocy" czy energicznego "Przybieżeli do Betlejem", usłyszymy także wpadające w ucho, dobrze znane zagraniczne świąteczne piosenki. Całość z impetem i zaangażowaniem wykonają uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Wodzisławiu Śląskim wraz z Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową z WCK, którą można usłyszeć na różnych koncertach podczas miejskich imprez i uroczystości. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Wspólny koncert muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej i Wodzisławskiego Centrum Kultury jest wynikiem dobrej współpracy naszych instytucji. Będzie to z pewnością wydarzenie pełne artystycznych emocji i pozwoli dobrze zaakcentować świąteczno-noworoczny czas - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Obok utalentowanych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej będziemy mogli usłyszeć Wodzisławską Orkiestrę Rozrywkową, która na co dzień działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jest to grupa muzyków związanych z Wodzisławiem Śląskim w różnym wieku. Instruktorem prowadzącym orkiestrę jest Marek Sobota - muzyk z pasji i pedagog z powołania. Z zespołem wystąpią solistki: Alicja Tarasek, Oliwia Węgrzyk oraz Roksana Ostojska.

Jesteśmy zaszczyceni możliwością koncertowania dla społeczności naszego miasta i to we współpracy ze wspaniałą Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową. Koncert będzie iście wyjątkowy, wypełniony pięknymi kolędami i pastorałkami. Jestem przekonany, że będzie to niezapomniany wieczór, który pozwoli na nowo przeżyć treści Bożego Narodzenia. Już dziś serdecznie zapraszam - zachęca Paweł Sobik, dyrektor PSM I st. w Wodzisławiu Śląskim.

Koncert noworoczny w dźwiękach orkiestry

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również