Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Koncepcje projektowe rewaloryzacji Rynku wykonane

  • Dodano: 2021-02-12 06:30, aktualizacja: 2021-02-11 19:23

9 lutego w Instytucie Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zaprezentowano projekty przyszłych architektów uczelni.

- Ciekawym przykładem adresowanym do lokalnej społeczności i zaproszenia mieszkańców do szerokiej dyskusji na temat przyszłości centralnych obszarów miasta jest inicjatywa, jaką podjęły władze Wodzisławia Śląskiego, zapraszając do współpracy studentów kierunku Architektura PWSZ w Raciborzu celem wypracowania koncepcji i propozycji przywrócenia aktywności w przestrzeni Rynku tego miasta i stworzenie przestrzeni scalającej życie mieszkańców miasta i umożliwiającej im integrację - przekazuje PWSZ.

Koncepcje, nad którymi od miesięcy pracowali studenci 4. roku, zostały zaprezentowane w obecności przedstawicieli władz raciborskiej Uczelni, w tym JM rektora dra Pawła Strózika, prorektorów PWSZ w Raciborzu oraz prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy, jego zastępców, Izabeli Kalinowskiej i Wojciecha Krzyżka, jak również ludzi świata architektury, np. arch. Marleny Wolnik, która zasiada w Izbie Zawodowej Architektów RP. Ci wyróżnili pracę autorstwa studentek: Sardy Dzierzengi i Karoliny Kowalskiej.

- Jestem pełen uznania dla wszystkich autorów koncepcji naszego Rynku oraz dla ich opiekunów w Instytucie Architektury PWSZ. To zadanie było bardzo, bardzo trudne, ale studenci pokazali pełen profesjonalizm, kreatywność, odwagę twórczą. Udowodnili, że mają nie tylko umiejętności, wiedzę, ale i świadomość tego, jakie znaczenie dla społeczeństwa powinna mieć centralna przestrzeń miasta. W naszym przypadku historyczna - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca. - Późną wiosną na naszym Rynku zaprezentujemy wszystkie koncepcje przygotowane przez uczelnię, tak by każdy mieszkaniec mógł się z nimi dokładnie zapoznać i później wyrazić swoją opinię - zapowiada prezydent.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również