Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kolejny nietrzeźwy kierujący w Wodzisławiu Śląskim. 69-latek miał prawie trzy promile!

  • Dodano: 2023-03-06 07:00, aktualizacja: 2023-03-05 20:24

Policjanci z Posterunku Policji w Gołkowicach, na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim zauważyli toyotę, która poruszała się po drodze zygzakiem. Natychmiast zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, powodem takiej jazdy były trzy promile w organizmie kierowcy.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Policjanci z Posterunku Policji w Gołkowicach jechali w stronę wodzisławskiej komendy, na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim zauważyli toyotę, która poruszała się po drodze zygzakiem. Podejrzewali, iż alkohol może być przyczyna takiego sposobu jazdy. Natychmiast zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, kiedy tylko otworzyli drzwi toyoty. Od kierującego wyczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego trzy promile. Mężczyzna został zatrzymany, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 69-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego odpowie teraz za prowadzenie pojazdu, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego zawsze stanowią zagrożenie na drodze, zarówno dla siebie, jak i dla innych osób. Kiedy widzisz kierującego, który może być nietrzeźwy, ponieważ jego sposób jazdy na to wskazuje, powiadom Policję, przekazując szczegóły dotyczące marki pojazdu i jego numer rejestracyjny. Mundurowi podejmą interwencję i skontrolują stan trzeźwości kierującego. Jeśli jest to możliwe i bezpieczne dla Ciebie, możesz sam dokonać zatrzymania obywatelskiego, a następnie przekazać taką osobę Policji. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również