Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kobieta potrącona na pasach w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2019-03-15 08:30, aktualizacja: 2019-03-15 08:39

Przedwczoraj w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Radlińskiej kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierującego seatem.

Prawdopodobnie kierowca nie zauważył 78-latki na pasach. Dlatego tak ważne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku. Policja apeluje o wzmożoną koncentrację na drogach.

Przebieg zdarzenia


Do zdarzenia doszło o godzinie 20.55. Wysłani na miejsce tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący seatem 43-latek, jadąc w kierunku ulicy Matuszczyka, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych 78-latce, w wyniku czego najechał na nią prawym przednim narożem pojazdu. Poszkodowana z urazem głowy i złamaniem nogi została zabrana do szpitala. Sprawca zdarzenia przyznał mundurowym, że nie widział kobiety na pasach. Kierującemu osobówką za spowodowanie wypadku drogowego zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny w związku z uszkodzeniami pojazdu.

Zachowajmy szczególną uwagę w rejonach przejść dla pieszych, gdyż niechroniony uczestnik ruchu drogowego w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans! Kierowców proszeni są o dostosowanie prędkości samochodu do warunków panujących na drodze a niechronionych uczestników ruchu drogowego o bezwzględne używanie elementów odblaskowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.