Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Klub Tańca Towarzyskiego Spin z brązowym medalem na międzynarodowym turnieju

  • Dodano: 2019-04-09 07:30, aktualizacja: 2019-04-09 07:57

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury zajął trzecie miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2019, który odbył się 6 kwietnia br.

Radom Open jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych turniejów formacji tanecznych w kraju

Co roku do Radomia przyjeżdżają najlepsze formacje latynoamerykańskie i standardowe, także z zagranicy. Jest to jeden z trzech turniejów, który rozgrywany jest cyklicznie corocznie, gdzie spotykają się uznawane za najlepsze zespoły w tej części Europy. Dwa pozostałe cykliczne turnieje to turniej we Wiedniu i w Zalaegerszeg na Węgrzech. W zawodach wzięło udział 29 formacji tanecznych z Polski, Węgier i Austrii. SPIN z Wodzisławia Śląskiego uplasował się na podium, zdobywając brązowy medal. Jest to ogromny sukces formacji. Nagrodzona choreografia została przygotowana przez Elżbietę Lasocką, głównego instruktora klubu.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN prezentuje znakomity poziom i na wielu zawodach zajmuje wysokie miejsca. Cieszę się, że w Wodzisławskim Centrum Kultury działa taka grupa, zwłaszcza, że taniec towarzyski jest niezwykle popularny - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

KTT SPIN jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego

Co roku bierze udział w mistrzostwach Polski oraz w międzynarodowych turniejach. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, choć taniec standardowy także zajmuje istotne miejsce podczas treningów. Zajęcia prowadzone są w 6 grupach wiekowych, od 7-latków po osoby dorosłe. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również