Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kierująca złamała zakazy sądowe, a pasażer posiadał znaczną ilość dopalaczy

  • Dodano: 2024-01-26 13:45

31-latka kierowała audi pomimo dwóch sądowych zakazów i była pod wpływem narkotyków. Jej pasażer miał przy sobie dopalacze. Zarówno kierująca, jak i jej 36-letni pasażer zostali zatrzymani przez mundurowych z wodzisławskiej drogówki.

Doszło do zatrzymania

W ubiegły piątek wodzisławscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Karola Miarki w Pszowie zatrzymali do kontroli drogowej audi. Okazało się, że 31-letnia mieszkanka Rybnika kierowała samochodem pomimo dwóch sądowych zakazów. Dodatkowo badanie testerem wykazało w jej organizmie obecność narkotyków. Mundurowi w kontrolowanym samochodzie znaleźli dopalacze, które były własnością 36-letniego pasażera. Kobieta oraz jej znajomy zostali zatrzymani. Policjanci podczas przeszukania znaleźli w odzieży 36-latka kolejne dopalacze, z których można przygotować prawie 55 działek dilerskich tego narkotyku.

Kierowca i pasażer zostali ukarani

Kobiecie została pobrana krew do dalszych badań. Odpowie za złamanie dwóch sądowych zakazów, za co grozi jej kara 5 lat więzienia. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że kobieta kierowała pojazdem, znajdując się pod wpływem narkotyków, usłyszy dodatkowy zarzut. Natomiast jej znajomy usłyszał już prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Prokurator zastosował wobec mieszkańca powiatu rybnickiego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2 tysięcy złotych. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP w Wodzisławiu Śl./ fot. KMP w Wodzisławiu Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również