Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kierowcy ignorują sądowe zakazy

  • Dodano: 2019-05-06 13:30

W miniony weekend w ręce wodzisławskich stróżów prawa wpadło trzech kierowców, którzy zignorowali obowiązujące ich zakazy prowadzenia pojazdów. A jakby tego było mało, dopuścili się jazdy na podwójnym gazie.

Za złamanie sądowego zakazu grozi teraz nawet pięcioletni pobyt w więzieniu

W sobotę, w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Chrobrego policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem Punto. 39-latek miał w organizmie pół promila alkoholu a na swoim niechlubnym koncie trzy obowiązujące go zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym jeden obowiązujący do roku 2026. 

Tego samego dnia w Rydułtowach na ulicy Obywatelskiej, policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali 23-latka, który kierował samochodem marki Nissan Almera pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca miał w organizmie prawie pół promila alkoholu a ponadto posiadał przy sobie środki odurzające. Wachlarz przewinień powiększył się, gdy okazało się, że mężczyzna jest także poszukiwany przez raciborską policję.

Wśród zatrzymanych kierowców ignorujących sądowe zakazy trafiła się także kobieta. 29-latka wpadła wczoraj podczas rutynowej kontroli drogowej w Turzy Śląskiej na ulicy Bogumińskiej.

W piątek, 3 maja w ręce policjantów z ruchu drogowego wpadło także dwóch nietrzeźwych kierowców. Na ulicy Młodzieżowej, 24-letni motorowerzysta miał w organizmie prawie promil a 57-latek, który kierował w Radlinie na ulicy Sokolskiej Skodą Fabią wydmuchał ponad 1,5 promila.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również