Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak bezpiecznie wypróbować pożyczkę online?

  • Dodano: 2017-08-25 09:00

Choć na rynku pozabankowym spotkać można bardzo korzystne oferty pożyczek, wiele osób wciąż nie ufa tego rodzaju produktom finansowym, uważając je za mniej bezpieczne od kredytów bankowych. Aby przekonać się, że jest inaczej, można dzisiaj wypróbować usługę, nie ponosząc żadnego ryzyka.

Poznaj zasady udzielania pożyczek online

Większość obaw dotyczących pożyczek internetowych wynika z braku odpowiedniej wiedzy na ich temat. Chcąc bezpiecznie wypróbować usługę, warto więc najpierw poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z ofertami różnych firm pożyczkowych oraz przeczytanie profesjonalnych poradników na temat zaciągania pożyczek online. W szczególności przyda się wiedza na temat procedury ubiegania się o pożyczkę, sposobu obliczania kosztów pożyczki oraz wyboru uczciwego pożyczkodawcy. Warto także zapoznać się z ramowymi umowami pożyczki – są one umieszczane na stronie internetowej przez najlepszych pożyczkodawców.

Wybierz ofertę pierwszej pożyczki za darmo

Aby ograniczyć ryzyko zaciągnięcia pożyczki online, warto skorzystać ze specjalnej oferty, jaką dla nowych klientów ma dzisiaj wiele firm pożyczkowych. Zaciągając swoją pierwszą pożyczkę przez internet, mogą oni być zwolnieni ze wszelkich kosztów, czyli nie płacić z tytułu pożyczenia pieniędzy żadnych prowizji, a nawet odsetek. Są to więc swego rodzaju promocyjne pożyczki na próbę, z zaciągnięciem których praktycznie nie wiąże się żadne niebezpieczeństwo. Przykładowo w firmie ExtraPortfel można otrzymać pierwszą pożyczkę za darmo w kwocie od 100 do 2000 zł i w wyznaczonym terminie zwrócić dokładnie taką samą sumę, jaką się pożyczyło.

Zawsze możesz odstąpić od umowy pożyczki

Prawo do odstąpienia od umowy pożyczki jest zagwarantowane przepisami (m.in. mówi o tym Ustawa o kredycie konsumenckim). Warunkiem skorzystania z niego jest poinformowanie o tym pożyczkodawcy na piśmie w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy. W przypadku zaciągania pożyczek przez Internet zawiera się umowę na odległość i za datę jej zawarcia uważa się najczęściej dzień wpływu środków z tytułu pożyczki na konto pożyczkobiorcy. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy zwykle znaleźć można na stronie pożyczkodawcy – należy go wydrukować, uzupełnić niezbędnymi informacjami, podpisać i przesłać do pożyczkodawcy drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Odstąpienie od umowy oznacza, że pożyczoną kwotę należy zwrócić pożyczkodawcy w całości w ciągu 30 dni. Za okres, w którym środki te znajdowały się na koncie pożyczkobiorcy, firma pożyczkowa ma prawo zażądać odsetek, ale nie może pobierać żadnych dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.