Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

III Gala Judo Kids

  • Dodano: 2018-06-20 07:15, aktualizacja: 2018-06-20 07:36

Pełne energii pokazy sztuk walki, wzruszające pokazy taneczne, zapierające dech w piersiach pokazy akrobatyczne, bawiące do łez scenki humorystyczne – tak wyglądała III edycja Gali Judo Kids.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu osób związanych z Akademią Top Team, władz miasta oraz lokalnych małych i większych przedsiębiorców widzowie Wodzisławskiego Centrum Kultury mogli przenieść się do orientalnej Japonii, ojczyzny sztuk walki. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowało ponad 100 adeptów judo i brazylijskiego ju-jitsu, na co dzień trenujących w Akademii Sportowej Top Team oraz uczniowie klas sportowych o profilu judo z SP10 i SP8 w Wodzisławiu Śląskim. Sala widowiskowa Wodzisławskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi, a na widowni zasiedli między innymi przedstawiciele władz miasta z Urzędu Miasta Wodzisław Śląski, z prezydentem Mieczysławem Kiecą, przedstawiciele Starostwa Powiatu Wodzisławskiego, radni Rady Miasta Wodzisław Śląski, dyrektorzy wodzisławskich szkół oraz liczni sponsorzy i partnerzy, którzy po raz kolejny okazali organizatorom ogromne wsparcie i stali się częścią tego wspaniałego wydarzenia.

Inicjatorką i organizatorką III Gali Judo Kids jest wodzisławianka Sandra Pniak, na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka, która z ogromnymi sukcesami toczy walki na europejskich i światowych matach, zdobywając medale na najważniejszych imprezach sportowych. Na Gali po raz kolejny wyróżniono zawodników, którzy w minionym sezonie osiągnęli największe sukcesy sportowe, w tym troje reprezentantów Polski, którzy wiosną tego roku zdobyli tytułu Mistrzów Polski w swoich kategoriach wagowych. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki w nagrodę za ich całoroczną pracę i wytrwałość w dążeniu do celu. Zwieńczeniem III Gali Judo Kids była przygotowana przez zawodników scenka rodzajowa, w której pokazano, jak ważny jest sport w życiu młodego człowieka, jak ważna jest rola rodzica w jego motywowaniu i pokazywanie mu dróg, które nie prowadzą na skróty. 

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, Starosta Powiatu Wodzisławskiego Ireneusz Serwotka oraz Polski Komitet Olimpijski.

III Gala Judo Kids

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również