Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Grupa motocyklistów zatrzymała kompletnie pijanego mężczyznę

  • Dodano: 2020-05-18 11:00

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło na ulicy Wyszyńskiego.

Grupa motocyklistów zmusiła pijanego mężczyznę do zatrzymania pojazdu, a gdy to uczynił, wyciągnęli go z samochodu i powiadomili policjantów. To kolejny przykład postawy godnej pochwały.

Mężczyzna miał trzy promile alkoholu w organizmie

W niedzielę kilka minut po godz.15.00 wodzisławski dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy. Na miejsce do zgłaszających natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że grupa 6 motocyklistów jadących ulicą 26 Marca zauważyła vw, którego kierowca jechał „od lewa do prawa”, odbijając się od krawężników. Fani dwóch kółek relacjonowali, że jechali za samochodem ponad 10 minut. Jak mówili, chwilami było groźnie, zwłaszcza gdy kierowca zbliżał się do krawężnika, po którym szedł człowiek. Trąbili, machali do przechodniów, żeby ktoś wezwał policję, ale bezskutecznie.

Mężczyźni postanowili zmusić kierowcę osobówki do zatrzymania się

Przy ul. Wyszyńskiego vw zatrzymał się, a motocykliści wyciągnęli kierowcę z auta i zatrzymali pojazd, który zaczął staczać się na motocykle, po czym powiadomili policjantów. Jak się okazało 59-latek miał w organizmie trzy promile alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że wzorową postawą wykazali się motocykliści, którzy doskonale wiedzą, jakie zagrożenie na drodze powodują pijani kierowcy, nie tylko dla nich, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Ich postawa zasługuje na pochwałę i uznanie. W takich przypadkach nasza czujność i stanowcza reakcja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Maxiu

    Ciekawe czy wszyscy motocykliści posiadali aktualne prawo jazdy kategorii A?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.