Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Festiwal Górnej Odry

  • Dodano: 2021-06-28 06:30, aktualizacja: 2021-06-28 07:57

W ten weekend, tj. 26-27 czerwca, Urząd Miasta zaprosił wszystkich na płytę wodzisławskiego Rynku, gdzie trwał "Festiwal Górnej Odry".

"Festiwal Górnej Odry" odbył się w naszym regionie po raz pierwszy

W założeniu ma to być impreza promująca subregion zachodni województwa śląskiego i jego markę turystyczną – Krainę Górnej Odry. Niewykluczone, że będzie miała charakter cykliczny. Celem jest popularyzacja tego, co południowo-zachodnia część województwa śląskiego ma najlepszego, budowanie wspólnej tożsamości mieszkańców regionu, promowanie aktywnego wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. W tym roku  festiwalowe wydarzenia odbędą się od 25 do 27 czerwca równolegle w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku, Raciborzu, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju, Chałupkach i Turzach (gmina Kuźnia Raciborska).

"To będzie największe tego rodzaju wydarzenie w naszym regionie, na którym nie może Was zabraknąć” – zapewniają organizatorzy.

Sobota, 26 czerwca

W Wodzisławiu Śląskim w pierwszą sobotę wakacji, 26 czerwca, na Rynku zorganizowany został Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego, podczas którego prezentowały się lokalne ośrodki kultury, artyści, twórcy, zespoły muzyczne, tancerze. W programie również m.in. lokalne przysmaki, stoiska regionalne, kiermasz książek i płyt, prezentacja produktu regionalnego – piwa „Paloczaj” uwarzonego wg XVI wiecznej receptury specjalnie na ten dzień (prawnym właścicielem receptury jest wodzisławskie Muzeum), pokazy zabytkowych wozów strażackich, stoisko z kajakami i kanadyjkami oraz „Indianką” wyplatającą ławeczki do canoe oraz wiele innych atrakcji. To od godziny 13:00.

Wcześniej, bo o godz. 10:00, główny plac miasta we władanie przejęły dzieci i ich scena muzyczna. Poza występami wokalnymi i artystycznymi dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu zaplanowano również gry, zabawy, animacje, konkursy oraz palmową plażę.

Dla miłośników wędkarstwa na wodzisławskim Balatonie zorganizowane zostały zawody o Puchar Krainy Górnej Odry. Początek o godz. 16:00. Na finał festiwalowej soboty na Rynku w Wodzisławiu Śl. zaplanowano koncert mix orkiestry. Rozpoczęcie o godz. 20:30.

Niedziela, 27 czerwca

W niedzielę 27 czerwca od godz. 13:00 zaproszono na festyn rodzinny przygotowany w ramach „Oazy Aktywności”. W programie gry i zabawy dla małych i dużych, animacje dla całych rodzin, konkursy plastyczne, nauka tańca linowego i wiele innych atrakcji i niespodzianek. Wszystkich uczestników festynu poczęstowano też grochówką z kotła, a dzieci – również słodką watą cukrową.

Na niedzielę zaplanowano jeszcze jedną, nie lada atrakcję dla miłośników śląskich szlagierów. Od godz. 16:00 można było udać się na Biesiadę z Radiem Silesia.

Organizatorem „Festiwalu Górnej Odry” w Wodzisławiu Śl. jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Muzeum oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śl., biurem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, promotorem marki turystycznej Kraina Górnej Odry, a także z ośrodkami kultury ze wszystkich gmin powiatu wodzisławskiego.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Śląskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również